Aktualności

III Winter Masuria Paramotor Cup ,Memioriał Jana Młodyszewskiego rozegrane

III Winter Masuria Paramotor Cup ,Memioriał Jana Młodyszewskiego rozegraneW dniach 14-15 marca odbyła się już trzecia edycja mazurskich zawodów motoparalotniowych  "Winter Masuria Paramotor  Cup 2015 ". Zwody poświecone były tragicznie zmarłemu klubowiczowi i przyjacielowi Mazurskiego Stowarzyszenia Paralotniowego „Mazury Paralotnie”  Janowi Młodyszewskiemu. Chcieliśmy zwrócić uwagę i upamiętnić również naszego innego kolegę slalomowego Mistrza Świata Grzegorza Krzyżanowskiego, który zginął tragicznie w zeszłym roku.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Orzysz Zbigniew Włodkowski oraz Aeroklub Polski. W trakcie zawodów pogoda Nas nie rozpieszczała. Część konkurencji, które zaplanowaliśmy oraz kilka atrakcji zostało odwołanych. Udało nam się wykonać lądowanie na celność. Ze względów bezpieczeństwa po trzech konkurencjach zawody zostały zamknięte- mówi Andrzej Walerych pomysłodawca i organizator imprezy, wiceprezes Mazurskiego Stowarzyszenia Paralotniowego „Mazury Paralotnie”. Końcowa atrakcja sobotniego dnia to loty widokowe przybyłym samolotem dla zebranej publiczności. Po tym fakcie sobotnie zawody motoparalotniowe zostały zamknięte i tylko na  niedzielę przewidzieliśmy zabawy z latawcem dla najmłodszych.

Podczas Winter Masuria Paramotor Cup 2015 po raz pierwszy zostały  zorganizowane I Mazurskie Otwarte Modelarskie Zawody Szybowcowe „Smyki na Start”. które odbyły się na  hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu. Ogromne zainteresowanie wśród dzieci i rodziców, którzy w atmosferze rodzinnej sklejali modele samolotów,aby wystartować w zawodach modelarskich w konkurencji na oddanie jak najdłuższego lotu swoim sklejonym modelem. Trzeba nadmienić że wszystkie atrakcje były udostępnione dla wszystkich bezpłatnie.

Dodatkowo można było obejrzeć modele redukcyjne lokalnych modelarzy, skorzystać z bezpłatnej zjeżdżalni i nawet przymierzyć sprzęt paralotniowy, który zaprezentowała firma paralotniowa SUMMIT tel.601543773. Kolejną atrakcją były wózki motoparaloptniowe  producenta AIRONE PRO, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pilotów jak i dzieci. Każdy z uczestników mógł usiąść w wózku, przymierzyć uprząż, czy założyć kombinezon.

W trakcie zawodów odbyły się dwugodzinne wykłady na temat "Jak zacząć przygodę z lataniem" oraz "Lataj bezpiecznie", które przeprowadził dwukrotny Mistrz Świata Motoparalotniowy i instruktor paralotniowy Tomasz Kudaszewicz Moc atrakcji była ogromna, które nie sposób wszystkie wymienić. Niedzielny program był nieco skromniejszy, ale gwarantował moc atrakcji i niesamowite wrażenia. Liczna grupa dzieci pod okiem organizatorów i lotników puszczała latawce.

Wyniki zawodów motoparalotniowych:

1.Tomasz Żuralski

2.Adam Piórek

3.Roman Kupaj

Wyniki I Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych „Smyki na Start” w Orzyszu

Kl.STANDARD do lat 6  -  Smyk rozmiar 26 cm

1.Piotr               Kaniowski  

2.Samuel           Piekarski          

3.Kornelia          Piekarska


kategoria do lat 9:
Miejsce 1: Aleksander Kostka
Miejsce 2: Piotr Łubowicz
Miejsce 3: Mateusz Topka


kategoria do lat 12:
Miejsce 1:Julian Olesiński
Miejsce 2: Adam Zwierzyński
Miejsce 3: Lena Makarewicz

kategoria do lat 16:
Miejsce 1: Weronika Alicka
Miejsce 2 Kamila Kamińska
Miejsce 3: Marcin Smakosz

GRATULUJEMY ! SZYBUJCIE W ŻYCIU WYSOKO !

 UWAGA !

Zawodnicy , którzy nie odebrali dyplomów - czekają na Państwa - MOSiR w Orzyszu.

Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe „Mazury Paralotnie” składa szczególne podziękowania:

Burmistrzowi Miasta Orzysz Zbigniewowi Włodkowskiemu,Wicestaroście Powiatu Piskiego Markowi Wysockiemu, Domu Kultury w Orzyszu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Obiektowi Konferencyjno-wykładowym "Perła" ul. Wierzbińska 8,Firmie obsługującej biura Print Service, Zajazdowi Rado w Wierzbinach, Automobile Expert  Wojciech Herter, Warsztatowi Samochodowemu Secure Serwis Paweł Stasik .ul. Leśna 2,STUDIA PAZNOKCI AGA Gałązka tel.507 644 435ul.Giżycka 10,Aeroklubowi Polskiemu,Pensjonat Sielanka ,Zoosafarii, Stacja Narciarska w Okrągłym, Firmie Rodzinnej Modelarz ze Zgierza, Firmie produkującej akcesoria i sprzęt paralotniowy SUMMIT tel.601543773,Firmie produkującej wózki motoparalotniowe  AIRONE pro, Firmie produkującej napędy motoparalotniowe Technofly,Firmie produkujących odzież lotniczą Aeromaster,.Tomaszowi Kudaszewiczowi .

Właścicielom posesji za użyczenie terenu :

-Agroturystyce Ewelina w Wierzbinach -Panu Sławomirowi Jarosz,

-Sołtysowi  wsi Wierzbiny Wiesławowi Kosiorkowi,

-Państwu Ferenc,

-Marianowi Horbaczewskiemu "Hoska",

Mazurskie Stowarzyszenie Paralotniowe „Mazury Paralotnie” serdecznie dziękuje wszystkim zainteresowanym za przybycie i sympatyczną zabawę. Udowodniliśmy, że zainteresowanie lotnictwem jest wielkie, a impreza weszła już na stałe do kalendarza organizowanych przez Nas imprez. Dziękujemy wszystkim za pomoc przy realizacji zawodów w pasjonackim przedsięwzięciu promującym sporty lotnicze i nasz piękny urokliwy region. Szczególne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, pilotom, wystawcom, naszym klubowiczom oraz osobom niezrzeszonym.

Linki do relacji

Zdjęcia Fan Page Facebook Mazury Paralotnie

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.956108971100697.1073741861.612133168831614&type=3

Relacja TVP OLSZTYN od 11,33 minuty transmisja z naszych zawodów http://olsztyn.tvp.pl/19264561/15315-godz-1830

Relacja  wideo Fakty Mazur

http://faktymazur.pl/pisz/1407-smyki-na-start-w-orzyszu
http://faktymazur.pl/pisz/1406-winter-masuria-paramotor-cup-2015-wideorelacja

https://www.youtube.com/watch?v=p3MSKVMac98

https://www.youtube.com/watch?v=EBuEM655Ur0

http://orzysz.wm.pl/254088,Smyki-szybowce-paralotnie-Tak-minal-weekend.html#axzz3UX2PH9MF

Z lotniczym pozdrowieniem

Mazury Paralotnie

www.mazuryparalotnie.plPARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u