Aktualności

SPOT Satellite GPS Messenger

 

SPOT Satellite GPS Messenger to urządzenie, które może ocalić życie w niebezpiecznych sytuacjach.

Spot GPSWielu paralotniarzy, podczas swoich lotniczych wypraw, do kontaktu z biliskimi czy znajomymi korzysta z telefonów komórkowych. Urządzenia te mają jednak ograniczony zasięg, nie są wodoodporne, a ich baterie często wytrzymują nie dłużej niż kilka godzin ciągłej pracy.

Dlatego dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa warto zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Jednym z urządzeń, które może przydać się w czasie paralotniowych wypraw, zarówno do kontaktu z bliskimi, jak i zaalarmowania służb ratunkowych, jest SPOT Satellite GPS Messenger.

Urządzenie jest wodoodporne. Zbudowano je z bardzo wytrzymałych materiałów, co sprawia, że jest również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak najważniejszą funkcją SPOT Satellite GPS Messengera jest możliwość komunikowania przez system satelit. Za jego pośrednictwem można wysyłać sygnał SOS lub krótkie wiadomości, zawierające wcześniej ustaloną treść, z miejsc, gdzie nie dociera sygnał telefonii komórkowej. SPOT działa na trzy baterie AAA litowe lub akumulatory. Czas pracy to około trzy miesiące w stanie włączenia zasilania oraz około sześciu dni z włączonym nadawaniem sygnału SOS.

 

Najważniejsze funkcje:

Track Progress - pozwala na wysyłanie aktualnej pozycji GPS na założoną przez nas wcześniej stronę w Google Maps.

Satellite Track Progress

Check-in/OK – umożliwia przesyłanie wiadomości SMS (zawierającą pozycję gps) na wcześniej ustalony numer GSM oraz na dziesięć adresów e-mail
spot-check-in-ok


Custom message - umożliwia przesłanie zapisanej wczesnej wiadomość SMS na ustalony numer GSM oraz na dziesięc adresów e-mail.

Help - służy do zaalarmowania bliskich lub znajomych o ewentualnej sytuacji awaryjnej
spot-help


SOS – ta funkcja odpowiedzialna jest za wysłanie Distress Call do centrali GEOS, która skontaktuje się z najbliższą dla nas stacją SAR/Coast Guard, dodatkowo cały czas będzie w kontakcie ze wskazaną przez nas osobą informując ją o przebiegu akcji ratunkowej.

Dane techniczne

długość: 9.4 cm
szerokość: 6.6 cm
grubość: 2.5 cm
waga: 150 g
zakres temp.: -30 do 60 c
zakres wysokości: -100m do 6500m
baterie: 3xAAA

Szczegółowe informacje na temat urządzenia można znaleźć na www.findmespot.eu

źródło: lotniczapolska.pl

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u