Aktualności

Zima to dobry czas na przegląd skrzydła

Przegląd skrzydłaJest zima, mało się lata, jednak do sezonu w pełni lotniczego nie jest w cale tak daleko, za kilka miesięcy może się okazać, że pierwsze przebłyski wiosny wyciągną nas w przestrzeń powietrzną, w tedy możemy się ocknąć, że skrzydło nie ma aktualnego przeglądu.

Zachęcamy, abyście oprócz daty zakupu paralotni zerknęli na w swe książki lotów – być może zbliżacie się do granicy nalotu, po którym konieczny jest przegląd? Przypomnijmy, że dla nowego skrzydła zwykle jest to 150 godzin (lub 24 miesiące), jednak dla paralotni używanych zarobkowo – do szkolenia i lotów tandemowych – zaleca się wykonanie Przeglądu Pełnego co każde 100 godzin nalotu skrzydła lub co 12 miesięcy po upływie 24 miesięcy od momentu zakupu (w zależności co nastąpi pierwsze).

Te 100 godzin w przypadku tandemu używanego do lotów komercyjnych nie jest wartością dużą i w trakcie sezonu bardzo łatwo przekroczyć ten nalot. Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, że kontrola stanu poszczególnych elementów skrzydła (nie tylko wzrokowa) ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa wykonywania lotów.

We wszystkich punktach serwisowych w naszej części świata jest teraz względny spokój, więc jest to najlepszy czas by bez pośpiechu zlecić przegląd techniczny swego skrzydła.

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u