Aktualności

Paralotniarstwo - wstęp


Paralotniarstwo jest najłatwiejszym, najbezpieczniejszym i najtańszym sposobem samodzielnego unoszenia się w powietrzu. Dzięki temu stało się najszybciej rozwijająym się sportem lotniczym na świecie, dostępnym praktycznie dla każdego.
 

Niektórzy zadają sobie pytanie - po co to wszystko, przecież tyle jest miejsca na ziemi. Odpowiedzi mogą być różne, tak samo jak rozmaite są wrażenia, których latanie dostarcza; zachwyt często miesza się ze zmęczenie, a radość ze strachem. Najprawdziwsze chyba jest stwierdzenie, że latanie jest po prostu czymś bardzo pięknym i przyjemnym. Jest też przeżyciem pełnym i prawdziwym - w odróżneiniu od wielu innych namiastek rekreacji serwerowanych przez współczesną cywilizację.

Trudności, jakim trzeba sprostać i wysiłek włożony w zdobycie umiejętności latania są niewspółmiernie małe w odniesieniu do niesamowitych przeżyć czekających w powietrzu. Jednakże względna łatwość zrealizowania tego odwiecznego pragnienia człowieka nie może uśpić Twej czujności. Pamiętaj, że przez ignorancję, nierozwagę czy brawurę możesz stracić życie lub zdrowie.

Grawitacja jest bezlitosna.

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u