Aktualności

Sławomir Kucharski Mistrzem Polski na celność lądowania

Celność na lądowanieII Otwarte Paralotniowe Mistrzostwa Polski na celność w lądowaniu już za nami. Pierwszy dzień dał dobre warunki pogodowe, które pozwoliły na rozegranie niemal pięciu rund. Piloci startowali przez cały dzień w promieniach słońca i przy lekkich podmuchach z południa. Pierwsza kolejka była rundą testową i pozwoliła pilotom na zapoznanie się z umiejscowieniem centra (patelni - lądowiska) i 10-cio metrowego białego okręgu wokół niego, stanowiących cel startujących w zawodach pilotów. Centra umiejscowiona była niedaleko hangaru szybowcowego.

Piloci startowali w kolejności wylosowanej na porannej odprawie, starty odbywały się z półki na Górze Żar, nasz kolega Sławomir Kucharski startował z numerem 16. Po pierwszej kolejce prowadzenie objął Bogusław Pelaczar na skrzydle Dudek Nemo 2 lądując 15 cm od centro, a za nim Dominik Kapica na TripleSeven Rook 2 z wynikiem 40cm. W drugiej kolejce na prowadzenie wysunął się Tomasz Chodyra (16 cm od centro) również na Dudek Nemo 2, a następnie z najlepszymi wynikami uplasowali się Piotrek Łach (Gradient Aspen 2) i Sławek Kucharski (Gradient Aspen 4) lądując odpowiednio w odległości 55 cm i 57 cm od centro. W trzeciej kolejce padł najlepszy wynik tego dnia zawodów, czyli 6cm od punktu centralnego, a wyznaczyła go Tamara Dudek na skrzydle Skywalk Cayenne 4. Za nią był Przemysław Kamoń, na Skywalk Poisson, z wynikiem 28cm. Po godzinie 15:00 zawodnicy rozpoczęli czwartą kolejkę lotów, którą zdążyło rozegrać 19-tu pilotów. Niestety, warunki pogodowe pogorszyły się na tyle, że organizatorzy zmuszeni byli zatrzymać rundę. Finalnie, po trzech pełnych kolejkach zawodów, prowadzenie utrzymał Tomek Chodyra.

Kolejny dzień zawodów należał do bardzo intensywnych, od rana do popołudnia zawodnicy kursowali pomiędzy startowiskiem i lądowiskiem. Bez przerwy na obiad czy odpoczynek, analizując taktykę podejścia do lądowania, skupiając się na poprawnym starcie, i uzyskaniu coraz to lepszego wyniki. Również sędziowie i organizatorzy świetnie się spisali przez cały czas trwania zawodów, informując o aktualnych warunkach meteo na szczycie Żaru i przy centro. W skład komitetu sędziowskiego wchodzili: Jacek Profus (sędzia główny zawodów), Krzysztof Ziółkowski i Paweł Faron (w roli sędziów pomocniczych) czuwali nad dokładnym zmierzeniem wyniku każdego lądującego zawodnika.

Końcowe wyniki:

  1. Kucharski Sławomir
  2. Pelczar Bogusław
  3. Chodyra Tomasz

Wyniki końcowe.

żródło: www.zawody.kadra-paralotniowa.pl/

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u