Aktualności

Polsko-Niemieckie Towarzyskie Zawody w Paralotniarstwie (ZDJĘCIA)

paragliding zawodyPonad 20 zawodników z Polski i Niemiec wzięło udział w towarzyskich zawodach w paralotniowej celności lądowania. Zawody odbyły się w miniony weekend w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. 

Zawody odbywały się w oparciu o starty holowane za wyciągarką. Piloci rywalizowali  indywidualnie oraz drużynowo i mieli do wykonania kilka zadań.

– Były konkurencje celnościowe, sprawnościowe, trzeba było także jak najdłużej utrzymać się w powietrzu – mówi Kamil Dziarek, kierownik startu – Mieliśmy 3 dni pięknej pogody, słoneczko i idealne warunki termiczne. Jesteśmy naprawdę zadowoleni.

 W sobotę podczas wyciągania jednego z zawodników pękła lina holownicza. O mały włos nie doszło do wypadku.

– Jest to sytuacja normalna, tak się zdarza – dodaje Kamil Dziarek. – Do holowania używa się cienkiej liny. W takim przypadku pilot powinien lekko przyhamować paralotnię. Niestety nie zareagował on w odpowiednim czasie, dostał lewostronne przednie podwinięcie paralotni. Szczęśliwie wszystko zakończyło się bez uszczerbku dla zdrowia zawodnika. 

Zawody miały charakter towarzyski, a rywalizacja sportowa była pretekstem do dobrej zabawy.

– Było bardzo przyjemnie – dodaje Samuel Fernandez-Gonzales z Cotbus. – Jako team niemiecki bardzo dziękujemy za zawody. Jestem tutaj drugi raz i będę przyjeżdżał jak najczęściej. Są tu wyjątkowe warunki. Zupełnie inaczej lata się u nas (w Cotbus – przyp. red), inaczej w Czechach i jeszcze inaczej w Polsce. 

WYNIKI W KATEGORII DROPZONE

 1. Steffen Pattschull
 2. Bartosz Ostałowski
 3. Zenon Mazur

WYNIK W KATEGORII PRECISION FLIGHT

 1. Julian Krutz
 2. Michał Kamiński
 3. Robert Piątkowski

WYNIK W KATEGORII FLY FEST

 1. Bartosz Ostałowski
 2. Zenon Mazur
 3. Grzegorz Karpeta

WYNIKI W KATEGORII DRUŻYNOWEJ

 1. NIEBIESKIE CHMURY – Grzegorz Woźny, Steffen Sickert, Dietmar Schapp
 2. PARA-BARA – Michał Kamiński, Grzegorz Walczak, Robert Piątkowski
 3. FLIGENKLATSCHE – Arif Nazari, Bruno Eisold, Samual Fernandez-Gonzales 

W celności lądowania wśród Niemców najlepsi okazali się Samuel Fernandez-GonzalesArif Nazari i Bruno Eisold. Wśród Polaków prym wiedli: Szymon SobkówGrzegorz Woźny i Grzegorz Walczak.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Ziemi Lubuskiej. A o odpowiednie nawodnienia zawodników zadbała Rozlewnia Wody Źródlanej Joanna.

GALERIA 

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u