Aktualności

Mapy stref do Garmina

Powoli przygotowujemy się do nowego sezonu i na tę okoliczność Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe udostępniło pliki z mapą przestrzeni powietrznej, przystosowane do urządzeń GARMIN. Mapy przygotował Paweł Radziszewski, za co ogromnie mu dziękujemy w imieniu wszystkich posiadaczy Garminów.

Mapa została przygotowana w czterech wersjach, różniących się maksymalną wysokością zawartych w nich stref:
- zawierające strefy do wysokości 610 m AMSL („PPG”)
- oraz strefy do poziomu FL95 (ok. 2900 m AMSL) („PG”),

oraz rodzajem wizualizacji elementów:
- z obiekatmi rysowanymi za pomocą linii („L”)
- oraz obszarów („A”)

Strefy do Garmina

(Aktualizacja 21.04.2015)

Przesłanka do takiego zróżnicowania jest taka, że piloci PPG zainteresowani są przede wszystkim strefami niskimi (arbitralnie został przyjęty poziom 610 m AMSL), a piloci PG – całym zakresem do FL95.

Można wgrać do odbiornika GPS wszystkie wersje mapy, ale zazwyczaj wystarczające jest wgranie tylko jednej, wybranej wersji lub ew. dwóch, różniących się maksymalną wysokością. Sposób rysowania ma znaczenie tylko wizualne.

Mapa nie zawiera stref tymczasowych ROL i EA.

Zawiera natomiast kilka dodatkowych obiektów, mających w chwili publikacji charakter w praktyce stały, a istotnych dla lotów PPG w okolicach Warszawy:
– ROL 23 i 24,
– ROL 42,
– EA 145,
– granica administracyjna Warszawy.

Mapa zawiera dane wg aktualności AIRAC z 2015-02-05.

Dostępne są cztery pliki mapy przeznaczone do bezpośredniego wgrywania do pamięci odbiornika GPS: PG-A, PG-L, PPG-A, PPG-L oraz spakowane archiwum zawierające dokładnie te same mapy, ale dostosowane do środowiska instalatora programu MapSource: PSP AirMap.

Pliki mapy są do pobrania na stronie: www.psp.org.pl

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u