Aktualności

Hadron XX AFS – komunikat bezpieczeństwa

AFSProducent paralotni Dudek Paragliders opublikował w sobotę 30 kwietnia komunikat bezpieczeństwa dotyczący paralotni Hadron XX wyposażonych w Aerodynamical Flaps System (AFS).

Wzywamy pilotów latających na paralotniach Hadron XX wyposażonych w Aerodynamical Flaps System do aktualizacji systemu AFS do wersji AFS-2. AFS został wprowadzony jako narzędzie do redukcji prędkości startowej. W przypadku niewłaściwego użycia systemu AFS równocześnie z odpuszczeniem trymera do prędkości maksymalnej, jego funkcjonalność jest powiązana z ryzykiem.

Ostrzeżenie przed tym zagrożeniem zostało wyeksponowane w podręczniku, na stronie internetowej, oraz na samej paralotni. Ponieważ działanie systemu AFS jako rozwiązania niestandardowego nie zawsze jest głęboko zakorzenione w świadomości pilotów, prawdopodobieństwo pomyłki wciąż jest wysokie.

W związku z tym faktem opracowaliśmy wersję AFS-2 o zredukowanej funkcjonalności lecz z automatyczną jego deaktywacją w momencie ustawienia trymera do prędkości maksymalnej. Z powodu potencjalnego zagrożenia wzywamy pilotów do zaniechania używania AFS do momentu jego aktualizacji. Szczegółowe informacje i instrukcja aktualizacji będą dostępne w najbliższych dniach na naszej stronie jak i u naszych dystrybutorów.

KOMUNIKA BEZPIECZEŃSTWA

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u