Aktualności

Porozumienie w sprawie stref TRA

psp logo czerwonePolskie Stowarzyszenie Paralotniowe przesłało do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzi na konsultacje społeczne, odnoszące się do dwóch propozycji zmian elementów przestrzeni powietrznej.

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe poinformowało na swojej stronie internetowej o przesłaniu do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzi na konsultacje społeczne, odnoszące się do dwóch propozycji zmian elementów przestrzeni powietrznej:

  • Strefy TRA w rejonie Wiśniowej w Beskidzie Wyspowym
  • Strefy TRA dla wykonywania i szkolenia w lotach chmurowych dla Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej.

Pracownicy PAŻP otrzymali drogą elektroniczną skany pism, jak również zostały one nadane pocztą poleconą na adres agencji. Oczywiście nie powstałyby one, gdyby nie współpraca z lokalnymi pilotami, którzy na bieżąco konsultowali treść pisma i dostarczali informacji z lokalnego środowiska. Podziękowania należą się w szczególności Mariuszowi Witlańskiemu i Przemkowi Szukalskiemu z Bieszczadów/Gór Słonnych, Mirkowi Chomikowi z sekcji paralotniowej AZJ oraz członkom Krasnostawskiego Klubu Paralotniowego: Łukaszowi Prokopowi i Kazikowi Anielakowi.

Odpowiedź dotycząca stref TRA w Beskidzie Wyspowym powstała w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Paralotniarzy Beskidu Wyspowego a w szczególności jego prezesem, Piotrkiem Klimkiem.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

 

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u