AKTUALNOŚCI

Winter Mazuria Paramotor Cup 2015

Winter Mazuria Paramotor Cup 2015Trzecia edycja „Winter Mazuria Paramotor Cup” odbędzie się w dniach 14-15 marca 2015 roku w miejscowości Wierzbiny. Tegoroczną edycję organizatorzy pragną dedykować tragicznie zmarłemu Grzegorzowi Krzyżanowskiemu, slalomowemu Mistrzowi Świata, zarazem zwycięzcy pierwszej edycji imprezy, która odbyła się w roku 2013.

Podczas motoparalotniowej rywalizacji pilotów w dniu 15 marca o godz. 15 w Orzyszu w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się zawody modelarskie dla najmłodszych „Smyki na Start”. Poprzez zabawę i sportową rywalizację chcemy przybliżyć modelarską pasję na przykładzie polskiego modelu szybowca PW-5 Smyk. Jest to doskonały wzór na to, aby przekazać właściwości techniczne szybowca. Cała akcja jest niepowtarzalna, nie tylko w skali Polski, ale również świata. Już od najmłodszych lat pragniemy przekazywać dzieciom i młodzieży wiedzę techniczną, która ma zastosowanie w prawdziwym szybownictwie oraz lotnictwie. Naszym celem jest, by uczestnicy naszych imprez edukowali się, trafiali do modelarni, na politechniki, do lotnictwa, stawali się inżynierami i konstruktorami. Poprzez wspólną zabawę chcemy trafiać do najmłodszej grupy odbiorców. 

Zawody w Orzyszu będą pierwszymi w historii organizowanymi w wersji rodzinnej. Dzieci w kategoriach wiekowych 6, 9, 12, 16 lat będą mogły rywalizować wspólnie z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, opiekunką lub opiekunem. Link do ostatnich zawodów: Smyki na Start.
Program turnieju:

 • 15.00 – uroczyste otwarcie zawodów
 • 15.05 – rejestracja zawodników, budowa i montaż modeli szybowca PW-5 Smyk
 • 16.00 – rozgrywanie konkurencji (każdy wykonuje po pięć rzutów, kto dalej –sumujemy wyniki, opiekunowie wykonują po jednym rzucie – oddzielna klasyfikacja)
 • 16.30 – zakończenie rejestracji zawodników
 • 18.00 – podliczanie wyników
 • 18.30 – uroczysta dekoracja startujących
 • 19.00 – zakończenie zawodów
 • 15:00-19:00 – wystawa modeli redukcyjnych – zapraszamy wszystkich modelarzy ze swoimi modelami


Podczas zawodów będzie można zobaczyć z bliska wózki motoparalotniowe (trajki) firmy Airone – będzie to pierwsza oficjalna prezentacja produktów tej marki na Mazurach. Kolejną atrakcją dla motoparalotniarzy będzie oficjalna prezentacja nowych produktów firmy Technofly. Podczas zawodów oraz w trakcie integracji zostaną rozdane bony zniżkowe na sprzęt dla pilotów latających rekreacyjnie na napędach. Jeżeli pogoda dopisze, to już teraz zachęcamy rekreacyjnych pilotów do przybycia. Dodatkowo na startowisku w sobotę i niedzielę odbędzie się „test day skrzydeł marki Air sport”. Organizatorzy i właściciel firmy zachęcają wszystkich motoparalotniarzy (tych startujących w zawodach i tych, którzy przyjadą polatać po okolicy – rekreacyjni ppg) do skorzystania z możliwości przetestowania dostępnych produktów. Rok temu wyszedł najnowszy tandem i będzie możliwość oblatania go podczas „Winter Mazuria Paramotor Cup”, podobnie jak również innych skrzydeł wskazanego producenta.

Na pilotów nie startujących w zawodach, a zarejestrowanych na czas imprezy, czeka niespodzianka podczas integracji. Właściciel firmy zapewni pilotom kilka dużych zniżek na produkty jego marki. Ci którzy nie startują w zawodach, będą mieli możliwość otrzymania bonów zniżkowych od firmy Air Sport. W sobotę 14 marca na Hali Widowiskowo-Sportowej w Orzyszu od godziny 15:00 odbędzie się prezentacja produktów firmy „Summit”, głównego sponsora zawodów. Jesteśmy przekonani, że warto odwiedzić Orzysz, nawet nie startując w zawodach.

Dodatkowe atrakcje: Stoisko modelarskie – możliwość zakupu modeli do sklejania latawców, pamiątkowych modeli Smyka z niepowtarzalnymi numerem rejestracyjnym – wersja limitowana z okazji turnieju w Orzyszu; niezniszczalne rzutki z EPP; zamek – nieodpłatna zjeżdżalnia dla dzieci.

Harmonogram Mazurskich Zawodów Motoparalotniowych „Winter Mazuria Paramotor Cup 2015”:

13 marca 2015 (piątek)

 • Rejestracja Pilotów Biuro Zawodów – Obiekt Perła ul. Wierzbińska 8


14 marca 2015 (sobota)
Wierzbiny koło Orzysza, namiary GPS na startowisko N 53 78 91 26 E 21 97 19 20

 • 7:30-8:00 – briefieng zawodników startujących
 • 9.00-13.00 – zawody motoparalotniowe
 • 11:00 – oficjalnie otwarcie III Mazurskich Zawodów Motoparalotniowych
 • 12.00 – pokaz poduszkowca – możliwość skorzystania z jazdy
 • 13:30 – pokaz motoparalotniowy dla zebranej widowni
 • 15.00-19.00 – turniej „Smyki na Start” – hala widowiskowo-sportowa ul. Osiedle Robotnicze 11
 • 15:00-19:00 – wystawa modeli redukcyjnych – zapraszamy wszystkich modelarzy ze swoimi modelami
 • 16:30 – wykład pt. „Jak rozpocząć przygodę z lataniem”. Zajęcia poprowadzi doświadczony instruktor paralotniowy, Mistrz Świata z 2009 roku Tomasz Kudaszewicz
 • 17:00 – wykład na temat „Prawa osób poszkodowanych w wypadkach –wypadki komunikacyjne, rolnicze” – poprowadzi wykład Automobileexpert
 • 17:30 – wykład Mistrza Świata w lataniu trajkami dwuosobowymi Jarosława Balcerzewskiego „Grupa Falco”
 • 18:00 – wykład pt. „Bezpieczne latanie” poprowadzony zostanie przez Tomasza Kudaszewicza
 • pokaz sprzętu motoparalotniowego


15 marca 2015 (niedziela)
Wierzbiny koło Orzysza

 • 10:00 – freefly dla motoparalotniarzy
 • 12.00 – bicie rekordu w ilości wypuszczonych latawców pt. „Orzysz zakochany w latawcach”, możliwość przyniesienia własnoręcznie zrobionego latawca, jak również możliwość zakupu na miejscu latawców modelarskich o bardzo trwałej konstrukcji, odpowiednio wyważonych – stoisko modelarskie


Ważne: duża nieodpłatna niespodzianka – decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo istnieje możliwość wygrania lotu widokowo-zapoznawczego jako załogant.

Wszelkie dokumenty organizacyjne, formularze zgłoszeniowe, regulamin dostępne są na stronie internetowej Mazury Paralotnie w kategorii Winter Mazuria Paramotor Cup 2015.

Mazurskie Stowarzyszenie „Mazury Paralotnie”, jak również wszyscy sponsorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym niesamowitym przedsięwzięciu. Poprzez pasjonatów paralotniarstwa chcemy przybliżyć potencjalnym odbiorcom, tym młodszym, jak również tym starszym lotniczą pasję. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa (kontakt z Koordynatorem Zawodów: Andrzej Walerych tel.+48 512 959 465, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Źródło: Mazury Paralotnie

PARTNERZY

PANEL LOGOWANIA

REKLAMA

stat4u